PORADNIK KLIENTA

Poniższa zakładka jest dla moich przyszłych klientów.

 Zbieram tu i podlinkowuję tu artykuły, które pomogą Wam przygotować się do sesji zdjęciowej ze mną, dowiecie się tutaj jakie są najnowsze trendy w branży ślubnej, postaram się o opinie ekspertów z różnych dziedzin, żeby specjalnie dla Was wszystko było zebrane w jednym miejscu.

Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych?

Przed chwilą na portalu Ślub Na Głowie przeczytałam nowy wpis z cyklu 10 złotych rad. Ponieważ dotyczył on fotografii ślubnej, pomyślałam, że przyda się i Wam do niego zerknąć. Dowiecie się z niego, co możecie zrobić, nad czym popracować, co dopracować, abyście na zdjęciach ślubnych wyszli jak najlepiej. Oczywiście teoria teorią, a myśli w dniu ślubu i tak idą swoim torem i wiem, że nie będziecie w stanie zachować się do wszystkich rad. Z resztą ja, jako Wasz fotograf ślubny i tak uważam, że najcudniejsze zdjęcia ślubne to te spontaniczne i jak najbardziej naturalne. Zatem zajrzyjcie do poniższego linku, na pewno coś w sercu zostanie, a ja i tak podczas sesji plenerowej doradzę Wam korzystając ze swojego już wieloletniego doświadczenia w zawodzie fotografa ślubnego, co zrobić by było najlepiej!

http://www.slubnaglowie.pl/inspiracje/artykul/10-zasad-ktore-pomoga-idealnie-wyjsc-na-zdjeciach-slubnych

Jak przygotować się do sesji dziecięcej?

Fotografia dziecięca to dla mnie taka dziedzina fotografii, w której niewiele da się przewidzieć, bo główni bohaterowie są często bardzo zaskakujący. Sama mam trójkę dzieci i każde jest totalnie inne, do każdego trzeba podejść na swój indywidualny sposób. Tak samo  jak w życiu, jest właśnie na sesjach dziecięcych, zaczynając od sesji noworodkowych, przez szkraby raczkujące, biegające, aż po szalone kilkulatki. 

Kiedy klienci pytają mnie, ile będzie trwała ich sesja dziecięca, zawsze odpowiadam, że wszystko zależy od głównego modela ;) Zdarza się, że całą pracę z maluchem jestem w stanie wykonać w około godzinę do dwóch, ale też bardzo często potrzebujemy kilku dobrych godzin, bo Maluszek potrzebuje więcej przerw, musi coś zjeść, wypić, czasami przebieranie i uspokajanie trwa dużo czasu. 

Czytaj dalej...

Leo01

Kolor przewodni wesela, a fotografia ślubna.

My kobiety kochamy kolory, rozróżniamy ich odcień, grupujemy na zimne i ciepłe, na wyblakłe i ntensywne, umiemy powiedzieć jakie kolory współgrają ze sobą, a które się gryzą...Statystyczna kobieta mogłaby w kwestii kolorów zdobyć przynajmniej doktorat, prawda?

Dlatego bardzo cieszy mnie- Waszego fotografa ślubnego, kiedy wybieracie na swój ślub jakiś kolor przewodni, albo paletę barw przewodnich. Uwielbiam fotografować detale. Wiem jak wiele czasu poświęcacie przed ślubem, aby całość w tym najważniejszym dniu wyglądała spójnie i najpiękniej! Zdjęcia weselne to też detal, dla mnie kobiety to oczywiste;) Wspaniale kiedy ten detal przejawia się konkretnym kolorze! Wasz kolor przewodni przewija się w mojej fotografii ślubnej już od samych przygotowań, w postaci butów, kwiatów, dodatków do garderoby, czasami kolor pojawia się w strojach druhen i dróżbów(!!!). Prawdziwa kumulacja Waszej przewodniej palety barw następuje na weselu, dlatego po ceremonii zaślubin, kiedy wszyscy goście stoją w kolejce, by złożyć Wam życzenia, ja fotografuję ich początek, a potem czym prędzej ruszam na miejsce wesela, by nim przyjadą goście, nim zacznie robić się wesoło i intensywnie, a na pewno nim zjawicie się WY jako główni bohaterowie, móc wykonać zdjęcia weselne sali, otoczenia, detali, na przygotowanie których poświęciliście tyle czasu :)

Jako fotograf ślubny, na bierząco śledzę różne portale ślubne, obserwuję panujące trendy, dlatego dzisiaj odsyłam Was do portalu Ślub na głowie, gdzie możecie pooglądać przykładowe zestawienie kolorów przewodnich:

http://www.slubnaglowie.pl/inspiracje/artykul/30-inspiracji-na-kolor-wiodacy-twojego-slubu-cz-i

Niebawem w mojej najbliższej rodzinie będzie piękny ślub, Panna Młoda wybrała Miętę na kolor przewodni- oszalałam!!! mój Pinterest pęka w szwach w katalogu ślubnym sama mięta, mnóstwo wspaniałych inspiracji, zajrzyjcie:

https://pl.pinterest.com/nataliadej/ślub-pauli/

mięta

 źródło: https://pl.pinterest.com

Fotografia ślubna pełna naturalnych emocji.

Na pewno szukając fotografa ślubnego zastanawialiście się nie raz, jak to jest, że niektóre zdjęcia ślubne są przepełnione taką naturalnością. Sama tak mam, przeglądam z racji zawodu mnóstwo reportaży moich kolegów i koleżanek po fachu. Czasami natykam się na tak wspaniałe zdjęcia weselne, że mam wrażenie, że jestem tam na przyjęciu weselnym właśnie teraz i świat wiruje razem ze mną. Tak samo jest ze wzruszeniem i radością, euforią, podekscytowaniem i mnóstwem innych emocji, które towarzyszą w dniu ślubu. 

Właśnie na tym zależy mi najbardziej, byście przyglądając Wasze zdjęcia ślubne po roku, po dziesięciu, czy po pięćdziesięciu latach, czuli te emocje, które były w Was w dniu ślubu.

Co zrobić by tak było?

Czytaj dalej...

miniatury